Školní výlet II. a III. třídy na Černou horu

V pondělí 26. 6. se vydali žáci 2. a 3. třídy do nedalekých Krkonoš. Ráno jsme vyrazili linkovým autobusem do Jánských lázní, odkud naše cesta směřovala ke kabinkové lanovce na Černou horu. Jízda lanovkou byla pro některé žáky úplně první zkušeností, a tak i velkým zážitkem.

Na vrcholu hory na nás čekal první výstup na rozhlednu Panorama, která nás odměnila krásným výhledem po krajině. Posléze jsme pokračovali cestou zvanou Václavák k Černohorskému rašeliništi, kterým prochází přes tři kilometry dlouhá naučná stezka, jejíž součástí je i vyhlídková věž nabízející pěkný výhled na rašelinnou louku. Dřevěný chodníček nás provedl nad úrovní rašeliny a umožnil nám zábavnou a hlavně bezpečnou chůzi po krásách tamější přírody.

Cesta zpět byla dobrodružná, šli jsme po kamenech, lesní pěšinou po zelené značně přes Velké Pardubické boudy až k Modrým kamenům. Dále nás trasa vedla po žluté až na kolonádu do Jánských lázní, kde jsme se s chutí osvěžili zaslouženou zmrzlinou. Po návratu do školy autobusem na nás ještě čekalo přespání na školní zahradě, opékání buřtů a marshmallow bonbonů. Plány nám trochu zhatilo počasí a po krátkém dešti jsme nakonec přespali ve školních třídách. Ale i tak se nám výlet velmi vydařil a moc jsme si ho užili.

Více fotek ke zhlédnutí na FB stránkách školy.