Plavecký výcvik

I v letošním školním roce se naši žáci účastnili, v rámci tělesné výchovy, plaveckého výcviku.
Již tradičně deset lekcí proběhlo v plaveckém bazénu v Hořicích.
Od března do konce května jsme jezdili každý pátek prověřovat svoje dovednosti ve vodním prostředí. Někdo se už jen zdokonaloval a jiný se teprve s vodou postupně seznamoval.
Splývání na břiše, na zádech, lovení puku pod vodou s otevřenýma očima, šipka z bloku, prsa, kraul i znak, to vše bylo postupně náplní jednotlivých lekcí.
Na posledním plavání žáci obdrželi „Mokré vysvědčení“.  Všichni to zvládli na výbornou. Počáteční rozpaky a u některých i strach z neznáma se pod vedením skvělých instruktorek vytratily.
Máme mezi sebou i opravdu výtečné plavce, kterým paní lektorky udělily ještě navíc „Průkaz plavce“.
Celý výcvik jsme uzavřeli malým sladkým překvapením. Při odjezdu z Hořic jsme se za vysvědčení zastavili na točenou zmrzlinu.

Tímto prohlašujeme letošní plaveckou sezonu za zahájenou.