MŠ a ZŠ, Varhanní setkání v kostele

Ve čtvrtek 14. 12. jsme všichni vyrazili do kostela v Choustníkově hradišti, kam za námi z Hostinného přijel talentovaný varhaník Vojtěch Valeš, jedenáctiletý žák 5. ročníku základní školy.

Vojta se nám v kostele nejdřív hezky představil a po krátkém úvodu vyrazil na kůr, kde již měl připravené varhany. Úvod patřil baroknímu klasikovi, J. S. Bachovi, od kterého Vojta zahrál dvě klasické skladby. Po barokním úvodu nám malý varhaník předvedl svou vlastní tvorbu, dvě autorské skladby: Fanfáry a Krkonoše.

Po úvodních skladbách jsme s dětmi vystoupali vzhůru na kůr, kde jsme si společně s doprovodem varhan zazpívali pásmo klasických vánočních koled.

Na závěr nám ještě malý muzikant z kůru zazpíval jednu z vánočních koled. Vojta Valeš se totiž kromě hry na varhany aktivně věnuje ještě sólovému zpěvu. V obou dovednostech se úspěšně zdokonaluje v ZUŠ Hostinné pod vedením zkušených pedagogů.

V neposlední řadě ještě děkujeme mamince Vojty, paní Marii Valešové, bez které bychom krásné předvánoční představení nemohli zrealizovat.